Dėl ledo dangos vandens telkiniuose

Dėl ledo dangos vandens telkiniuose
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, informuoja, kad mažuose tvenkiniuose, į kuriuos įteka upeliai, ledas jau yra nesaugus. Upeliai, kurių vandens temperatūra yra 1-5 laipsniai šilumos, prinešė į tvenkinius šiltesnio vandens, todėl jų ledas tirpsta ne tik iš viršaus, bet ir iš apačios.
Jau gerai matomi ledo ant ežerų tirpimo požymiai - atšutusius pakrantės, upelių įtekėjimo ir ištekėjimo zonos išplatėjusios. Ties virš ledo kyšančiomis žolėmis ledas suplonėjęs, skylėtas. Šiose vietose jis nesaugus. Primename, kad ledas laikomas tvirtu, jei jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna ir tose vietose, kur įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, yra šaltinių. Ledas pavojingu skirtingose vietose gali tapti įvairiu metu. Nors iš pažiūros ledo danga gali būti dar stora, tačiau ji korėta, aižėja, joje nuolat susidaro plyšių, kanalų, properšų, todėl nelaimės tikimybė labai didelė.
Poledinės žūklės megėjams primename, kad mėgėjų žvejybos vidaus taisyklėse nurodoma, kad draudžiama žvejoti ant ledo, neturint priemonių, kurių pagalba būtų galimybės išlipti ant ledo įlūžus - dviejų sujungtų lanksčia jungtimi smaigų. Nepaisantiems taisyklių reikalavimų gresia administracinė atsakomybė: bauda nuo keturiolikos iki penkiasdešimt septynių eurų.
Rekomenduojame nerizikuoti ir geriau palaukti kitų metų žvejybos ant ledo sezono.
© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •