Naujos galimybės darbuotojų mokymams

Naujos galimybės darbuotojų mokymams

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija 2017 m. kovo 17 d. paskelbė Europos socialinio fondo finansuojamos priemonės Nr. 09.4.3-IVG-T-813 „Kompetencijų vaučeris“ kvietimą. Pagal šią priemonę remiami mokymai įmonėms, taikant „kompetencijų vaučerio“ sistemą, skirtą kvalifikacijos tobulinimo ir kompetentingumo plėtros galimybių prieinamumui įmonių darbuotojams didinti. Įmonės gali kreiptis dėl mokymo paslaugų darbuotojams į mokymo įstaigas, kurios yra įtrauktos į Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašą, administruojamą VšĮ „Versli Lietuva“.

Siekiant palengvinti sąlygas verslui ir užtikrinti priemonės „Kompetencijų vaučeris“ lankstumą, buvo parengtas tvarkos aprašo pakeitimas, kuriam 2017 m. lapkričio 2 dieną įsigaliojus, buvo esmingai praplėstos mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašo galimybės.

Nuo šiol, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2017 m. spalio 17 d. įsakymu Nr. 4-609 (suvestinės redakcijos nuoroda internete: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/cc5f8a109c3211e69ad4c8713b612d0f/fjUwqmIMCZ, mokymo paslaugas įmonėms galės teikti ne tik formalaus mokymo, bet ir neformaliojo švietimo teikėjai, atitinkantys nustatytus reikalavimus. Taip pat, priemonės „Kompetencijos vaučeris“ mokymo paslaugų teikėjais gali tapti įmonės ir organizacijos, turinčios teisę vykdyti mokymo programas, skirtas dirbti su konkretaus gamintojo produktais, produktų gamybos technologijomis, įranga, įrenginiais ar programine įranga.

Priemonę „Kompetencijų vaučeris“ pradėjus įgyvendinti ne pagal Bendrąjį bendrosios išimties, bet pagal De minimis reglamentą, atsirado galimybė įtraukti  į Sąrašą ir remti ypač paklausius tarp darbdavių mokymus, kurie nebuvo leidžiami iki 2017 m. lapkričio 2 dienos: susijusius su pavojingais darbais ir pavojingais įrenginiais, taip pat su trūkstamomis Lietuvoje tiek aukštos, tiek vidutinės kvalifikacijos profesijomis bei užsienio kalbų, finansų valdymo, eksporto ir kitus mokymus.

Mokymo programų sąrašas atviras, jame neradę norimos mokymo programos, darbdaviai turi galimybę kreiptis į pagal sąrašą pasirinktą mokymo paslaugų teikėją ir jo parengta mokymo programa per trumpą laiką galės būti įtraukta į sąrašą.

Patrauklesnės tapo minėtos priemonės mokymo išlaidų kompensavimo proporcijos: labai mažai, mažai ir vidutinei įmonei bus kompensuojama 80 procentų (vietoj 70 ir 60 proc.) mokymo išlaidų, o didelei įmonei – 70 (vietoj 50 proc.)

Sąrašas, kurį administruoja viešoji įstaiga „Versli Lietuva“, įgaliota Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2016 m. lapkričio 7 d. įsakymu Nr. 4-678, pateikiamas adresu https://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/verslo-pradzia/mokymai/mokymo-paslaugu-teikeju-ir-mokymo-programu-sarasas. Sąrašas yra nuolat papildomas ir į jį įtraukiami nauji reikalavimus atitinkantys mokymo paslaugų teikėjai ir mokymo programos.

Informacija apie „Kompetencijų vaučerio“ išdavimo sąlygas ir paraiškos forma pateikiama UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ tinklalapyje, adresu http://invega.lt/lt/kompetenciju-vauceris/ .

 

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •