Pajudėkime žiemą!

Pajudėkime žiemą!

     Visuomenės sveikatos biuras vykdo akciją „Judėkime sveikatos labui"!

   Kviečiame visus Anykščių gyventojus aktyviai dalyvauti akcijoje ir nemokamai išbandyti šiaurietiškų lazdų ir žingsniamačio naudą.

     Kreiptis adresu J. Biliūno g. 19, tel. +370624 92839, el. paštu vsbiuras.anyksciai@gmail.com.

     Pasyvus, nejudrus gyvenimas - daugumos ligų priežastis. Norint turėti sveiką kūną ir guvų protą, būtina pasirūpinti fiziniu aktyvumu. Nors daugeliu atvejų pasyvus gyvenimo būdas - aplaidumo ar net tingumo pasėkmė, tačiau reikia pripažinti, kad ne visi turi galimybes eiti į treniruoklių sales ar sporto klubus. Tačiau visi gali pradėti gyventi aktyviau eidami. O didžiausią naudą žmogus gauna sportuodamas gryname ore. Todėl, pajudėkime žiemą!

    Šiaurietiškos lazdos. Reguliariai ir tinkamai vaikščiojant (einant) galima koreguoti kraujospūdį, paspartinti medžiagų apykaita, o tuo pačiu mažinti antsvorį, gerinti bendrą organizmo būklę. Atkreiptinas dėmesys - „reguliariai ir tinkamai vaikščiojant". Lėtas pasivaikščiojimas „koja už kojos" iki parduotuvės ir atgal vargu ar duos ryškių rezultatų.

    Šiaurietiško ėjimo metu žmogus leidžia laiką gryname ore, tad atsipalaiduoja po darbo dienos atsiradusi įtampa nugaroje, pečiuose ir sprande, sumažėja stresas, o tai teigiamai atsiliepia ir santykiams šeimoje, darbo kolektyve. Šiaurietiškas ėjimas  pagerina laikyseną ir eiseną, sumažina sąnarių apkrovimą, pagerina fizinę būklę, suteikia žvalumo ir pasitikėjimo savimi. Taip pat mažėja kraujospūdis ir nukrenta cholesterolio kiekis kraujyje. Derinant su balansuota mityba, šiaurietiškas ėjimas padeda išspręsti antsvorio problemas. Šiaurietiškas ėjimas puikiai tinka tiems, kurie niekada nesimankštino ir nemėgsta tradicinio sporto rūšių, taip pat tinka sportininkams kaip kompleksinių treniruočių dalis bei reabilitacijai po traumų.

    Žingsniamatis. Siekiant vaikščiojimu pasiekti teigiamų sveikatos pasikeitimų, reiktų skaičiuoti žingsnius. Natūraliai kyla klausimas: kiek žingsnių jums reikėtų nueiti? Daugelis specialistų siūlo nueiti 10 000 žingsnių per dieną (šis žingsnių skaičius paremtas japonų patirtimi). 10 000 nueitų žingsnių apytiksliai lygu vienos dienos aktyvumo normai, mažinančiai svorį, dailinančiai liemens linijas ir padedančiai išvengti rimtų ligų.

     Dažnai žmogus grįžta prie senų ir sau parankesnių įpročių, dėl to lengvai praranda motyvaciją daryti ką nors toliau. Taigi, jei nusprendėte būti nors šiek tiek fiziškai aktyvesni ir daugiau vaikščioti, gerai pagalvokite, kas jus motyvuoja labiausiai ir kokią naudą gausite. Nepamirškite išsikelti realių, pasiekiamų tikslų. Viena parankesnių priemonių save kontroliuoti - žingsniamatis. Juo naudojantis yra lengviau save stebėti ir kontroliuoti kiek nueinama, kokiu greičiu nueinama. Įsitikinusiems savo kasdieniu judrumu žingsnių skaičiavimas padėtų išsiaiškinti tiesą, galbūt nužingsniuojama ne tiek daug, kiek įsivaizduojama. Be abejo, žingsnius galima skaičiuoti ir mintyse arba net pusbalsiu. Tokia savotiška meditacija net rekomenduojama į nerimą, baimes linkusiems, pervargusiems žmonėms. Vis dėl to geriausias būdas sužinoti kasdien nueitą kelią ir jį įvertinti žingsniais arba kilometrais - žingsniamatis - mažas prietaisas nešiojamas su savimi gana tiksliai padės įvertinti fizinį aktyvumą.

     Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija
© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •