Sergamumas peršalimo ligomis Anykščių rajone perkopė epideminį lygį

Sergamumas peršalimo ligomis Anykščių rajone perkopė epideminį lygį

Utenos visuomenės sveikatos centro Anykščių skyrius (toliau - Anykščių skyrius) informuoja, kad 5-ąją šių metų savaitę (vasario 1-7 d.) užregistruotas didesnis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau - ŪVKTI) sukeltomis ligomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite. Anykščių skyriuje užregistruota 104,29 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų, gripas sudaro 11,40 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Ketvirtąją savaitę, t. y. sausio 25-31 d., buvo užregistruota 97,39 atv./10 tūkst. gyventojų.

Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per penkias šių metų savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.

Primename, kad gripo epidemiją rekomenduojama skelbti, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI  atvejų. Nors sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Anykščių rajone šiek tiek perkopė 100 atv./10 tūkst. gyventojų ribą, tačiau susirgimai gripu sudaro tik 11,40 proc. visų registruotų ligų atvejų, todėl gripo epidemijos dar nerekomenduojama skelbti.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI yra padidėjęs beveik visose Lietuvos administracinėse teritorijose ir 5-ąją savaitę siekė 140,08 atv./10 tūkst. gyventojų. Į ligonines dėl gripo kreipėsi ir buvo hospitalizuota 300 asmenų. Iš jų, 31 vaikas iki 2 metų amžiaus, 185 - iki 17 metų, kiti - suaugusieji. 27 iš hospitalizuotų asmenų paguldyta į intensyviosios terapijos skyrių. Iš viso hospitalizuota dešimt nėščių moterų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 4-ąją metų savaitę registruotas Utenos (97,87atv./10 tūkst. gyventojų), o didžiausias - Alytaus administracinėje teritorijoje (189,72 atv./10 tūkst. gyventojų).

Nors skiepai yra laikomi pagrindine efektyviausia gripo ir jo komplikacijų prevencijos priemone, bet nereikia pamiršti ir kitų nemedicininių profilaktikos priemonių:

• Saugotis peršalimo, vengti bendrauti su sergančiais;

• Susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;

• Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore, valgyti daugiau vaisių, daržovių;

• Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);

• Dažnai ir tinkamai plauti rankas: po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių, nusiplovus rankas nusausinti;

• Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą;

• Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų - prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;

• Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.

 

Daugiau informacijos apie gripą - http://www.ulac.lt

Utenos visuomenės sveikatos centro Anykščių skyriaus informacija parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro rekomendacijas

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •