Šimtosioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms Anykščiuose – koncertai, akcijos ir iniciatyvos

Šimtosioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms Anykščiuose – koncertai, akcijos ir iniciatyvos

2018 m. vasario 16 d. Lietuvos valstybė minės reikšmingą ir išskirtinį istorinį įvykį – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Anykščių rajono savivaldybė, kultūros įstaigų, muziejų ir viso rajono bendruomenės kviečia dalyvauti istorinės sukakties veiklose ir šventiniuose renginiuose, linksmai ir išradingai švęsti atkurtos Lietuvos šimtmetį – patiems inicijuoti veiklas arba jungtis prie jau organizuojamų ir vykdomų akcijų.
„Minėdami išskirtinę sukaktį šiais metais kviečiame Anykščių rajono gyventojus ir svečius ne tik dalyvauti renginiuose, bet ir jungtis į įvairias akcijas ir iniciatyvas. Jomis ne tik atsiminsime tuos, kurių dėka galime didžiuotis Lietuvos šimtmečiu, bet ir tęsime jų pradėtas tradicijas“, - sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.
Vasario 15 d., 14 val., Anykščių rajono gyventojai kviečiami dalyvauti tarptautiniame forume „Maža bendruomenė-dideli siekiai“ Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje.
Vasario 15 gyventojai taip pat kviečiami prisijunti prie iniciatyvos „Trispalvėm pražydę medžiai“. Tai – visuotinis krašto žmonių susivienijimas, išreiškiantis begalinę pagarbą ir padėką visiems Lietuvos Laisvės kovotojams. Prisimenant ir tęsiant Laisvės kovų dalyvių puoselėtą tradiciją naktį iš vasario 15-isios į 16-ąją krašto medžiuose iškelti trispalves, kviečiame piliečius trispalviais akcentais puošti savo aplinkos medžius.
Vasario 16 d., 10 val., vyks Tarptautinio susigiminiavusių miestų plenero „Vasara žiemą“ darbų pristatymas Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre, 11 val. – Šv. mišios už Lietuvą Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, kurių metu bus pašventinta LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės anykštėnams dovanota vėliava už vieną geriausių vasario 16-osios netradicinio šventimo idėjų „Žinutė Lietuvai iš Anykščių“.
12 val. vyks Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie paminklo Laisvei, A. Baranausko aikštėje. 12.30 val. – visos Lietuvos bažnyčių varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“.
Po valstybės vėliavos pakėlimo Antano Baranausko aikštėje, prie paminklo Laisvei, susirinkusieji bus kviečiami dalyvauti akcijoje „2018-ieji: veidai ir vardai“. Pagrindinė šios akcijos esmė – ateities kartoms išsaugoti atkurtos Lietuvos šimtmetį švenčiančio krašto vaizdą – fiksuoti čia gyvenančius ir švenčiančius žmones šalia išrašytų, sudėliotų, atspaustų ar kitaip kūrybiškai pateiktų kaimų, bendruomenių, institucijų, miestelių, miestų ir kitų vietovių pavadinimų. Pagrindinė švenčiančių Anykščių miesto nuotrauka bus fotografuojama vasario 16 d.,12.30 val., A. Baranausko aikštėje. Kitų miestų ir miestelių bendruomenės kviečiamos fotografuotis savo miestų ar miestelių aikštėse, šalia išskirtinių, jų kraštą simbolizuojančių, ženklų. Iš atsiųstų nuotraukų planuojama sukurti Anykščių rajono interaktyvųjį žemėlapį pagal atsiųstas nuotraukas. Nuotraukas su aprašais ir tiksliu užfiksuotos vietovės pavadinimu iki kovo 9 dienos siųsti el. p. simtmetisanyksciuose@gmail.com.
16 val. vyks Anykščių kultūros centro meno mėgėjų koncertas „Man gera čia gyventi, nes...“ Anykščių kultūros centre. Vasario 16-osios šventę 18 val. vainikuos šventinis fejerverkas prie Anykščių kultūros centro.
Kviečiame savo krašto Laisvės istoriją kurti kartu! Daugiau informacijos apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio pagrindinių renginių ir veiklų 2018 m. programą Anykščių rajone rasite čia: https://www.anyksciai.lt/kultura/iprasminant-lietuvos-valstybingumo-jubilieju-anyksciuose-simtai-iniciatyvu-akciju-ir-renginiu/2472.

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •